Dobry psycholog z Warszawy. Skuteczna pomoc psychologiczna. Zadzwoń po badanie!

OKRES PRENATALNY I PO URODZENIU – MUSICA MEDICA

Terapii akustyczno-wibracyjnej zostały poddane trzy przyszłe matki w końcowej fazie ciąży. Prenatalnie: przetworniki umieszczono w dłoniach, na mostku i na brzuchu. Postnatalnie: słuchawki zakładano na główce i w rączkach dziecka. Pora słuchania muzyki przed urodzeniem i po urodzeniu była ta sama – rano o godz. 9.00, a wieczorem o godz. 21.00.

Anna – urodziła córkę Oliwię 17 lipca 2000 r.: badania trwały trzy miesiące: od 15 czerwca do 17 września tego roku (miesiąc przed urodzeniem i dwa miesiące po urodzeniu). Oliwia prenatalnie reagowała poruszaniem się, 15 minut potem dziecko się uspokajało. Anna rodziła Oliwię, trzymając przetworniki w dłoniach. Poród przebiegł bez najmniejszych komplikacji, dziecko po urodzeniu szybko się uspokajało. Dwa tygodnie po porodzie dziecko reagowało na muzykę ruchem ciała, po 10 minutach uspokajało się i zasypiało.

Justyna – urodziła syna Dominika 23 lipca 2000 r.: badania trwały 3 miesiące: od 16 czerwca do 19 września tego roku (miesiąc przed urodzeniem i dwa miesiące po urodzeniu). Prenatalnie Dominik był niespokojny, w czasie seansów w coraz krótszym czasie – 20, 15, potem 10 minut zasypiał. Poród przebiegł planowo, bez komplikacji. Dwa tygodnie po urodzeniu Dominik w czasie seansów wyciszał się i całkowicie uspokajał.

Dorota – urodziła córkę Agatę 14 sierpnia 2000 r.: badania trwały 4 miesiące: od 1 czerwca do 1 października tego roku (dwa miesiące przed urodzeniem i półtora miesiąca po urodzeniu). USG wykazywało dostrzegalne ruchy i wędrówki, po 10 minutach – uspokojenie. Długi poród (8 godz.), dzięki zastosowaniu seansów Musica Medica, nie był trudnym przeżyciem. Po urodzeniu dziewczynka uspokajała się i wyciszała po 10 minutach.

Rezultaty po zastosowaniu Musica Medica: Samopoczucie matek w okresie przedporodowym poprawiało się. Uczucie strachu przed porodem nie występowało. Po urodzeniu się dzieci reagowały szczególnie na tę muzykę, którą słyszały w okresie prenatalnym.

Postnatalnie odnotowano lepszy rozwój motoryczny i intelektualny niż u dzieci w tym samym wieku: dziesięciomiesięczny Dominik biega, dziewięciomiesięczna Oliwia chodzi bez asekuracji, ośmiomiesięczna Agatka spaceruje wokół łóżka, trzymając się drabinki.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.